Gazeta10

Austria goditet nga një tërmet

Austria ka regjistruar një tërmet në jugperëndim të Salzburgut, ka njoftuar “Volcanodiscovery”. Sipas njoftimit, dridhjet kishin shkallë 3.7 të rihterit e u regjistruan në orën

Read More »

Tërmet në Shqipëri

Lëkundje tërmeti janë ndjerë para pak çastesh në Shqipëri. Epiqendra e tërmetit ishte 10 km larg Elbasanit dhe 31 km larg Tiranës, në fshatin Vidhas.

Read More »