Gazeta10

Takimet në Bruksel, Borrell flet për media në orën 14:15

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian, Josep Borrell, do të flas për media në orën 14:15 lidhur me takimet që janë mbajtur sot, raporton Gazeta10.

Këtë lajm e ka bërë të ditur Zyra për Informim e BE-së.

“Deklarata për shtyp e përfaqësuesit të Lartë Borrell tani parashihet që do të nisë rreth orës 14:15”, thuhet në njoftim.

Në Bruksel është zhvilluar takim trepalësh mes përfaqësuesve të lartë të Bashkimit Europian me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq .

Ekipi i Kana10 gjendet në Bruksel duke raportuar live nga aty.

Kujtojmë se këto takime po mbahet në Bruksel pas një periudhe të tensioneve dhe destabilitetit në veriun e Kosovës ku grupet serbe në veri kishin bllokuar rrugët si shenjë kundërshtimi ndaj paralajmërimit për vendosjen e masave të reciprocitetit në dokumente të kalimit dhe në targa. / Gazeta10.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri