Gazeta10

“Termokos” e përmirëson cilësinë e ngrohjes në Gjinekologji

Ngrohtorja e qytetit “Termokos”, do të zgjerojë ngritjen e cilësisë së shërbimit në Klinikën e Gjinekologjisë. Kështu ka bërë të ditur kryeshefi i Ngrohtores, Fisnik Osmani.

Osmani ka deklaruar se gjatë së hënës ka filluar instalimi i tubacionit te paraizoluar termik, i cili do të ngris cilësinë e ngrohjes për Klinikën e Gjinekologjisë brenda QKUK-së.

“Vazhduam me implementimin e planit aksional, përmes së cilit synojmë zgjerimin e mëtejmë të rrjetit dhe ngritjen e cilësisë së shërbimit. Sot, filluam instalimin e tubacionit te paraizoluar termik, i cili do të ngris cilësinë e ngrohjes për Klinikën e Gjinekologjisë, brenda QKUK”, ka shkruar ai.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas