Gazeta10

Thiago Silva shumë afër të rinovojë kontratën me Chelsean

Thiago Silva do të vazhdojë të mbetet pjesë e Chelseat.

Mbrojtësi brazilian është në bisedime të avancuara me ekipin londinez dhe janë shumë pranë arritjes së marrëveshje për vazhdimin e bashkëpunimit.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe vetëm mbrojtësi 38-vjeçar.

“Jemi duke negociuar, me siguri marrëveshja do të mbyllet brenda disa ditëve. Plani im është të vazhdoj te Chelsea dhe ata dëshirojnë që unë të qëndroj”, deklaroi Silva për “ESPN”.

Mbrojtësi veteran erdhi te Chelsea në verën e vitit 2023 dhe pritet të jetë pjesë e kësaj skuadre edhe përtej këtij sezoni.

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?