Gazeta10

Tirana lëshon kreun, Partizani 90 minuta larg titullit

Çështja e kampionit në Superligën e Shqipërisë ende mbetet e paqartë, ndërsa kishte befasi dhe rezultate tejet interesante në ndeshjet e sotme.

Dy skuadrat nga kryeqyteti shqiptar po e vazhdojnë kokë më kokë garën për titull, ku Tirana barazoi me Bylisin ndërsa Partizani e mposhti me lehtësi Kastriotin, raporton KosovaPress.

Tirana ishte duke fituar deri në minutat e fundit të ndeshjes ndaj Bylisit, por që në fund u dorëzua dhe barazoi 2:2. Ky barazim e rrëzoi kampionin aktual nga pozita e liderit të tabelës.

Në anën tjetër, Partizani shënoi fitore 4:1 si mysafirë ndaj Kastriotit, fitore kjo e cila e ngjiti në pozitën e parë në Superligën e Shqipërisë.

Fitore sot regjistroi edhe skuadra e Teutës, e cila e mposhti 1:0 Egnatian dhe ngjitet në pozitën e katërt, pozitë kjo e cila dërgon në garat evropiane, respektivisht në Ligën e Konferencës.

Rezultatet finale të ndeshjeve të sotme në Superligën e Shqipërisë i gjeni më poshtë.

Kastrioti 1:4 Partizani

KF Tirana 2:2 Bylisi

Kukësi 0:0 Erzeni

Teuta 1:0 Egnatia

Vllaznia 1:1 Laçi

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij