Gazeta10

Tjetër lëndim serioz për Chilwell, pritet të mungojë në botëror

Mbrëmë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve Ben Chilwell u detyrua të largohet nga loja mes shqetësimeve për një lëndim serioz.

Ekziston dyshimi se ai mund të ketë këputur muskulin e kofshës, gjë që është më serioze se një tërheqje rutinë. Lojtari madje u tha bashkëlojtarëve se dëgjoi një kërrcitje në këmben e tij.

Pas ndeshjës trajneri Potter u përgjigjë në lidhje me lëndimin e mbrojtësit të majtë. “Kur një lojtar tërhiqet kështu, nuk është kurrë pozitive, mbetët të shihet se sa do të jetë shkalla e lëndimit të tij”, tha mes tjerash tekniku anglez.

Po në nëntor një vit më parë Chilwell këputi ligamentet në gjurin e tij dhe kaloi një periudhë të gjatë jasht fushave, dhe si duket ai përseri do të mungojë gjatë dhe me gjasë do ta humbasë botërorin “Qatar 2022”.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat