Gazeta10

Tottenhami fiton garën për Arnaut Danjuman

Afati kalimtar dimëror i transferimeve ka prodhuar edhe një histori interesante, e cila përfshin sulmuesin anësorë të Villarrealit, Arnaut Danjuman.

Evertoni kishte arritur marrëveshje me Danjuman pasi që testet mjekësore kishin përfunduar të shtunën dhe dokumentet pritej vetëm të regjistroheshin dhe të nënshkruheshin, raporton Gazeta10.

Por, Tottenhami hyri në garë për nënshkrimin e Danjumas gjatë natës së mbrëmshme me propozimin e njëjtë për Villarrealin sikurse Evertoni.

 Marrëveshje në formë huazimi deri në fund të sezonit si dhe paga e plot e Danjumas e mbuluar nga skuadra angleze.

Pavarësisht se mediat e konsideruan punë të kryer dhe testet mjekësore të përfunduar te Evertoni, Danjuma ka vendosur që ta pranojë propozimin e Tottenhamit dhe t’i bashkohet skuadrës së Antonio Contes menjëherë.

“Vjedhja” është kompletuar pasi që Danjuma është rrugës drejt Londrës për testet mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën brenda 24 orëve të ardhshme. /Gazeta10/

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova