Gazeta10

Tre arratisje? / Avokati Musa: I arratisur është vetëm Faton Hajrizi, një arratisje e dy shmangie

Tri arratisje të njëpasnjëshme ndodhën vetëm brenda një periudhe dy mujorshe në Kosovë.

I pari që i priu “kësaj valle” të ikjes nga vuajtja e dëimit ishte pikërisht Enver Sekiraqa, emër ky i njohur ndër vite për organet e hetuesisë dhe të drejtësisë në Kosovë.

Një ikje “spektakolare” të organizuar mirë e mirë e bëri më 6 korrik i burgosuri tjetër, Faton Hajrizi.

Vazhdës së ikjes në Kosovë së fundi iu bashkua edhe një serb.

Marko Roshiq është njëri nga katër të dënuarit për vrasjen e politikanit të njohur serb të veriut, Oliver Ivanoviq.

Avokati kosovar Skender Musa në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, duke i komentuar arratisje te fundit ka thënë se i  arratisur është vetëm Faton Hajrizi, Sekiraqa e Roshiq nuk ishin të burgosur.

“Janë tri raste, një arratisje dhe dy shmangie nga vuajtja e dënimit. Vetëm një arratisje e kemi, është arratisja e Faton Hajrizit. Këto dy tjerat nuk janë arratisje ngase nuk kanë qenë të burgosur. Ata kanë shmangie nga vuajtja e dënimit”, ka thënë Musa. /GAZETA10/

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë