Gazeta10

“Tuten prej zgjedhjeve” / Rexhaj ‘thumbon’ opozitën

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun ka treguar se si gjendet VV-ja para zgjedhjeve të parakohshme.

Ai ka akuzuar opozitën duke i thënë se ata frikësohen nga zgjedhjet, raporton Gazeta10.

“Ne nuk kemi një Opozitë që i ndajnë mendimet e njëjta sa i përket rrezimit të Qeverisë Kurti, kjo ndodh përshkak se ata tuten prej zgjedhjeve dhe nuk shkojmë në zgjedhje përfundon kjo çështje, këta Albin Kurtin por edhe si lider të Lëvizjes Vetëvendosje e shohin ta themi edhe në ëndrra në kuptimin pezhorativ të fjalës sepse mendojnë që posa ai flet e ka një trikë apo një kurth, e kam dëgjuar kohëve të fundit”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët