Gazeta10

Ushtarët amerikanë të KFOR-it kryejnë trajnim me personelin e Shoqatës së Kërkimit dhe Shpëtimit të Kosovës

Ushtarët amerikanë të KFOR-it sot e kanë kryer një trajnim të notit me personelin e Shoqatës së Kërkimit dhe Shpëtimit të Kosovës në Prishtinë.

KFOR e bëri këtë të ditur me anë të një postimi në Facebook, ku dha detaje për specifikat e trajnimit në fjalë

“Ushtarët amerikanë të caktuar në Komandën Rajonale në Lindje të misionit të KFOR-it janë trajnuar në zhytje në shpëtim së bashku me personelin e Shoqatës së Kërkimit dhe Shpëtimit të Kosovës në Prishtinë”. Ata kryen teknikat e zhytjes në skuba dhe trajtimin e pajisjeve për misionet e shpëtimit”, thuhet në njoftim.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë