Gazeta10

Vazhdojnë stërvitjet provokative nga Kina në ngushticat e Tajvanit

Ministria e Mbrojtjes së Tajvanit sapo ka njoftuar se shumë anije dhe aeroplanë të PLA kanë kaluan sërish vijën kufitare me Tajvanin këtë mëngjes, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta10.

Ajo tha se stërvitjet ushtarake të Kinës ishin shumë provokuese, qoftë nëse ishin lëshime të raketave balistike ose vetëm kalim i qëllimshëm i vijës kufitare të ngushticës me Tajvanin.

Duke respektuar parimin e përgatitjes për luftë dhe jo kërkimit të luftës, ushtria kombëtare do të punojë së bashku për të mbrojtur me vendosmëri sovranitetin dhe sigurinë kombëtare, ka thënë ajo. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)