Gazeta10

Vazhdon procesi i dezinsektimit hapësinorë në Prishtinë

Sot nga ora 09:00 në Prishtinë do të fillojë hedhja e larvicideve, sipas planit nga Drejtoria e Shëndetësisë e Komunës së Prishtinës.

Hedhja e larvicideve (Larvicidi është një insekticid që përdoret kundër mushkonjave), do të vazhdojë deri të enjten, më 11.07.2024.

Ndërsa, sipas një njoftimi nga Drejtoria e Shëndetësisë, të premten më datë 12.07.2024 do të fillojë faza e dytë e dezinsektimit hapësinorë në Prishtinë.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur