Gazeta10

Vdes ish-presidenti  i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbachev 

Ka vdekur në moshën 91-vjeçare ish-presidenti i Bashkimit Sovjetik Mikhail Gorbachev- ish-presidenti i Bashkimit Sovjetik, ka vdekur sot në moshën 91-vjecare. 

Lajmi për vdekjën e tij, u bë i ditur nga spitali ku ishte i shtruar ai. 

“Mikhail Sergeevich Gorbachev ka vdekur sonte pas një sëmundjeje të rëndë dhe të gjatë”. 

Mikhail Gorbachev njihet si presidenti, i cili i dha fund Bashkimit Sovjetik, duke lidhur marrëveshje për reduktimin e armëve me Shtetet e Bashkuara dhe partneritete me fuqitë perëndimore për të hequr perden e hekurt që kishte ndarë Evropën që nga Lufta e Dytë Botërore dhe për të sjellë ribashkimin e Gjermanisë. /Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?