Gazeta10

Vdes zyrtari policor në Malishevë, ishte edhe ushtar i UÇK-së

Ka ndërruar jetë zyrtari policor, Fazli Gashi nga Malisheva.

Lajmin për këtë e ka bërë të ditur Sindikata e Policisë së Kosovës përmes një postimi në Facebook.

“Me rastin e vdekjes së pjesëtarit të policisë, Fazli Gashi, familjes, miqve dhe kolegëve të Policisë së Kosovës, ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta”, ka shkruar Sindikata e Policisë së Kosovës.

Për Fazliun ka shkruar edhe Organizata e Veteranëve të Luftës në fshatin Ngucat të Malishevës.

“Rreshteri Fazli Gashi ishte një njeri me vlera të larta morale dhe patriotike. Ai rrjedh nga një familje e cila dha kontribut të çmuar për lirinë dhe pavarësinë e vendit tonë. Kujtimi i tij do të mbetet përjetë në zemrat tona dhe do të shërbejë si një shembull frymëzues për brezat e ardhshëm. Në emër të OVL UÇK-së – nëndega Ngucat, ju lutem pranoni ngushëllimet tona të sinqerta dhe mbështetjen tonë të plotë në këto kohë të dhimbshme për ju. Zoti ju dhashtë forcë dhe durim për ta përballuar këtë humbje të pazëvendësueshme”, thuhet në njoftimin e OVL e UÇK-së Ngucat. 

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në ora 13:00 në fshatin Ngucat të Malishevës.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur