Gazeta10

Vdiq i riu nga Deçani, Zemaj: Ishte i dashtun për vendin dhe familjen

Ka vdekur i riu Val Azllan Zukaj nga Belegu i Deçanit.

Për vdekjen e tij shkroi edhe depueti i LDK’së, Armend Zemaj, i cili tha se Zukaj mori sot lamtumirën e fundit.

Zemaj derisa u shprehi familjarëve ngushëllime, tha edhe disa karakteristika që e kanë veçuar tashmë të ndjerin.

“Sot, mori lamtumirën e fundit i riu Val Azllan Zukaj nga Belegu i Deçanit. Djalë i lindur e rritur në Gjermani, i shkolluar dhe me prespektivë, me një fjalë ashtu siç janë me traditë familja e tij edhe ai ishte i dashtun për vendin, familjen e bashkëkombasit e vet.

Ngushëllime të sinqerta prindërve, familjes e miqve të tij”, shkroi Zemaj.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë