Gazeta10

‘Vetëm kur të vdes do t’ia dinë vlerën atij njeriu’ – Për kë e ka fjalën Tahiri i AAK-së?

Deputeti i AAK-së, Besnik Tahiri në emisionin “Gallatë” me Arben Ahmetin në Kanal10, ka thënë se lufta e UÇK-së është vlera më e madhe kombëtare.

Tahiri ka thënë se figurave të gjalla të UÇK-së nuk do të mundet askush të ua merr meritat.

‘Figurat e gjalla tek kufta e lavdishme të UÇK-së nuk ka kush që ua merr. Ramush Haradinaj vetëm kur të ndërron jetë kanë me ia dijtë vlerat sa të mëdha i ka pas dhe sa shumë i ka dhënë lirisë, shtetit e kombit. Njësojë edhe për bashkeluftarët e tij që janë të gjallë, se për vlerësimin tim, vlera kombëtare më e madhe edhe se secila luftë e deritanishme është lufta e UÇK-së . Kjo luftë ka bashku një shtet që shumicën e ka pas myslimane me nje botë kristale me luftu regjim i cili shumica është kristian. Është kogja historike kjo me analizuar”, ka thënë Tahiri. /GAZETA10/

Për më shumë detaje ndiqeni videon

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë