Gazeta10

Veton Berisha transferohet te kampioni i Norvegjisë

Pas gjashtë muajve në Suedi, sulmuesi Veton Berisha është rikthyer në futbollin norvegjez. Berisha, të martën është prezantuar te Molde, ekip që sezonin e shkuar e fitoi titullin e kampionit të Norvegjisë.

Berisha te Molde është transferuar nga Hammarby dhe me ekipin e ri ka firmosur kontratë deri në fund të vitit 2026.

“Është mirë të jesh këtu. Është një sfidë e mrekullueshme dhe e madhe për mua për të qenë pjesë e një ekipi të madh në Norvegji, i cili është edhe kampion në fuqi i kupës dhe ligës. Mezi po pres fillimin e sezonit të ri dhe ta ndihmoj ekipin”, ka thënë Berisha, i cili te Molde do ta bartë fanellën me numrin nëntë.

Berisha në verën e vitit të shkuar iu bashkua Hammarbyt nga Vikingu, ndërsa në kampionatin suedez shënoi katër gola në 14 paraqitje sezonin e shkuar. Ai ka edhe dhjetë ndeshje me Përfaqësuesen e Norvegjisë dhe një gol të shënuar.

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova