Gazeta10

Vinicius JR shënon ndaj Valencias, feston me shenjën kundër racizmit

Vinicius Junior nuk ka kujtime të mira nga stadiumi “Mestalla”.

Në këtë stadium, aty ku luan Valencia, Vinicius është përballur me thirrje raciste në kor, si dhe sharje nga më të rëndat.

Madje, herën e kaluar në “Mestalla”, më saktësisht më 21 maj të vitit të kaluar, Vinicius kishte qenë viktimë e këtyre thirrjeve raciste, kur krejt stadium ngritej kundër tij dhe nisnin të fishkëllenin.

Njejtë po përjeton edhe sot, mirëpo ai arriti të gjejë rrugën e rrjetës dhe për festën pas golit ai ishtë përkujdesur mjaftë mirë.

Sulmuesi festoi me grushtin e dorës së djathtë të ngritur lartë që simbolizon qëndrimin kundër racizmit që ai po përjetonte që nga minuta e parë e ndeshjës së sotme.

Pas pjesës së parë, Real Madridi po mposhtet 2-1 nga Valencia.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej