Gazeta10

Vizita e befasishme e Kurtit në Veri / Flet zv/drejtori i policisë në veri

Zëvendësdrejtori i policisë, Veton Elshani ka komentuar vizitën e kryeministrit Kurti në veri gjatë ditës së sotme.

Sipas tij, vizita e kryeministrit ka shkuar gjithçka mirë, raporton Gazeta10.

“Nuk kemi pasur asnjë moment të tillë kur qyetarët serb mund të jenë revoltuar ose diçka të tillë, normalisht ne jemi treguar të kujdesshëm edhe nga aspekti jonë”, tha ai për Kanal10.

Sipas Elshanit pllaka përkujtimore e heroit të policisë, Enver Zymberi është vendosur në Zubin Potok.

“Nga aspekti i sigurisë shumë gjëra kanë ndryshuar nga nëntori i vitit 2022, kemi pasur shumë zhvillime positive në veri të vendit, ndoshta edhe kjo ka ndikuar që situata gjatë ditës së sotme të jetë e qetë dhe qytetarët të jenë të qetë në veprimet e tyre, nuk përjashtohet ndonjë veprim individual sidoqoftë ne jemi duke u marrë me situatën e sigurisë në përgjithsi”, tha ai.

Zv.drejtori tha se sidomos në anën e Zubin Potokut situata është mjaftë e qetë./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët