Gazeta10

Vuçiq para takimit me Kurtin mburret me rritjen e natalitetit në Serbi

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq derisa ka folur për takimet me përfaqësuesit perëndimor për çështjen e Kosovës, ka thënë se në gjashtë mujorin e parë të këtij viti kanë lindur 521 foshnje më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, shkruan B92, transmeton Gazeta10.

Vuçiq këtë e ka bërë të ditur përmes llogarisë së tij në rrjetin social në Instagra.

“Në 6 muajt e parë të vitit 2022 kemi 521 të porsalindur më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit 2021. Suksesi më i madh dhe lajmi më i rëndësishëm për Serbinë”, thuhet në përshkrimin e videos. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë