Gazeta10

Zemaj për anulimin e çmimeve të produkteve medicinale: Qeverisë i doli në shesh përfitimi personal

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe deputeti i LDK’së, Armend Zemaj tha se Qeveria e Kosovës sot anuloi listën e çmimeve të produkteve medicinale.

Zemaj përmes një shkrimi në Facebook tha se lista e çmimeve të produkteve medicinale është miratuar para tre javësh ndërsa thotë se u anulua sot.

“QEVERIA KURTI SOT ANULOI LISTËN E ÇMIMEVE TË PRODUKTEVE MEDICINALE.P ara tre jave është miratuar lista e çmimeve të produkteve medicinale. Sot, u anulua! Çfarë dobësie! Çfarë loje e ndytë!

Interesin e pacientit të varfër, kjo Qeveri e ka shkelur me dy këmbë, në vazhdimësi po abuzon me të. E kjo veç për shkak të akomodimit të interesave personale financiare dhe interesave të mafisë farmaceutike’.

Tutje, Zemaj tha se kjo erdhi pasi “ju doli në sheh përfitimi personal”.

“Kur ju doli në shesh përfitimi personal, e anulojnë. Kaq dinë kaq mund të bëjnë ky pushtet!

Ja disa shembuj që shpërfaqin tendencën për abuzim me çmime”.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë