Gazeta10

Kryediplomati nga Shkupi me porosi: Keni konsideratë për kontekstin e brishtë gjeopolitik

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit në Kosovës ku ka thënë se palët duhet t’i marrin parasysh rrethanat e brishta ndërkombëtare, raporton Gazeta10.

Osmani ka thënë se janë duke i ndjekur me interes të madh zhvillimet në Kosovë dhe se e mirëpresim depërshkallëzimin.

Osmani ka thënë se Maqedonia e Veriut inkurajon Kosovën dhe Serbinë që ta ruajnë ata që është arritur.

Këtu keni statusin e plotë”

“Ne po përcjellim situatën në veri të Kosovës me interes të madh, duke mirëpritur depërshkallëzimin. Ne inkurajojmë Kosovës dhe Serbinë në linjë me qëllimet e fqinjësisë së mirë dhe vlerave europiane që të ruajë atë që është arritur në besim të mirë, duke marrë në konsideratë kontekstin e brishtë gjeopolitik”, ka shkruar Osmani në llogarinë e tij në Twitter. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri