Gazeta10

Zyrtare: Arbnor Muja transferohet te Royal Antwerp 

Arbnor Muja është lojtari më i ri i skuadrës belge, Royal Antwerp.

Muja është zyrtarizuar te Antwerpi gjatë ditës së mërkurë.

Nga transferimi i Mujës, Drita do të përfitojë rreth 400,000 mijë euro, që njëherësh është edhe transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit kosovar.

Muja ishte pjesë e Dritës për një sezon, ku u transferua nga Trepça ‘89.

23-vjeçare do të bartë fanellën me numrin 11 te skuadra belge.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)