Gazeta10

Zyrtare: Joa Felix kalon tek Chelsea në formë huazimi

Chelsea ka zyrtarizuar sot transferimin më të ri nga Atletico Madrid Joa Felix në formë huazimi deri në fund të sezonit. Për huazimin e tij deri në fund të qershorit ”The Blues” do të paguajnë 11 milion euro klubit nga kryeqyteti spanjollë.

Pas zyrtarizimit portugezi Joao Felix tha: “Chelsea është një nga skuadrat e mëdha në botë dhe shpresoj ta ndihmoj ekipin të arrijë objektivat e tyre, kështu që jam shumë, shumë i lumtur që jam këtu dhe shumë i emocionuar për të luajtur në Stamford Bridge”

Përveç se është i njohur me aftësitë e tij individuale, Felix ka fituar në vitin 2019 çmimin ‘Golden Boy’ si lojtari i ri më i mirë në Evropë. Poashtu sezonin e kaluar ai u shpallë lojtari më i mirë i sezonit tek Atletico Madrid. Por këtë sezon ai nuk ka arritur të lë gjurmë duke pasur vetëm pesë prezenca në total me klubin e tij.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat