Gazeta10

A do bënte AAK koalicion me LVV-në? / Përgjigjet nënkryetari i kësaj partie

 Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini në emisionin “Politiko” ka treguar se a do të bënte Aleanca për Ardhmërin e Kosovës koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

Gjini ka thënë se Aleanca nuk do të bëjë asnjëherë koalicion me Vetëvendosjen, raporton Gazeta10.

“Jo, nëse pytem unë kurr hiq, por nuk besoj që ka njerëz në Alenacë që do kishin bërë një gjë të tillë, nuk besojmë që këtij koncepti qeverisë që është mashtrim total na duhet me i ndihmu me vazhdu, nuk guxojmë sepse do t’i del keq vendit të Kosovës”, tha ai në Kanal10.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë