Gazeta10

A ka diçka përtej vdekjes? – Flet fizicienti, Jahja Kokaj

Fizicienti, Jahja Kukaj në emisionin “Gallatë me Arben Ahmetin” është pyetur se a ka jetë pas vdekjes.

Ai ka treguar një histori të një personi që ka vdekur por energjia e tij ka qenë e pavdekshme, raporton Gazeta10.

“Kur motrës time i vdiç bashkëshorti, ajo u trishtua shumë dhe ai në mënyrë ledhatuese i tha se të betohem në shkencën time, diturinë time dhe krejt asaj që i besoj që burri yt nuk ka vdekur dhe ai është i gjallë, ndërsa ajo po i thotë se atë e ka shkelur një kamionë si mund të jetë i gjallë, e kam parë copë e grimë tani ai është varrosur, dhe i thotë po po por ajo pjesa e signalit të mençur që është kryesorja për egzistencën e trupit, ndërsa informacioni edhe energjia janë të pavdekshme dhe energjia vetëm transformohen prej një forme në formën tjetër, dhe bëhet pjesë e kozmosit”, tha ai në Kanal10.

Sipas tij edhe pas vdekjes informacioni për një person është i pavdekshëm./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur