Gazeta10

AAK në seli të re!/ Gjini: Hovenier i ftuari i parë, mesazh për demokracinë!

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun ka treguar detaje sa i përket hapjes së selisë së re të AAK-së.

Ai ka treguar se takimi i parë në selinë e re ka qenë me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier, raporton Gazeta10.

Gjini ka shtuar se takimi i parë me ambasadorin ka qenë një mesazh për demokrainë në Kosovë.

“Prej tetorit të vitit 2000 kemi qenë në një objekt tjetër ndërsa tani e kemi objektin tonë, ka dal një hapsirë e jashtëzakonshme për me i përfundu detyrat e një partie politike, ka qenë një nder shumë i madh me e pasë ambasadorin amerikan, Jeffery Hovenier, dhe takimi i parë me të është një mesazh për demokracinë në Kosovë për funksionimin e partive politike, të cilat janë zakonisht të rëndësishme për demokracinë”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë