Gazeta10

“Adresimi i Kurtit për vrasjet në Kosovë, i paduhur” – Flet avokati Bajraktari

Avokati Ardian Bajraktari në emisionin Info 10 ka komentuar adresimin e kryeministrit, Albin Kurti, të cilin ai e quajti të paduhur.

Sipas tij, një adresim i tillë shpreh shqetësim në nivel të institucioneve të vendit, raporton Gazeta10.

“Një adresim i tillë përveq që shprehë shqetësim në nivel të institucioneve të vendit, adresimi i tillë vlerësojë se është i paduhur, për faktin që Qeveria dhe Kuvendi dy institucione të rëndësishme të kategorisë kushtetuese duhet ti përmbushin kërkesat e tyre në raport me gjyqësorin. Jo vetëm kjo Qeveri por edhe të kaluarat nuk e kanë të drejtën morale që ti adresojnë në nivel të tillë të gjyqësorit”, tha Bajraktari./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej