Gazeta10

Ahmetaj për Kurtin: Sipas tij mediat lokale nuk janë të denja për t’ia adresuar opinionit publikut

Nënkryetarja e PDK-së, Mimoza Ahmetaj në emisionin “Raport” ka komentuar deklaratën e kryeministrit Kurti për Neë York Times.

Sipas saj, kryeministri nuk i sheh si të duhura mediat lokale të transmetojnë mesazhe të tilla, raporton Gazeta10.

“Për krizat që i kemi në vendin tonë, kryeministri Kurti zgjedh mediumet ndërkombëtare dhe jo ato lokale sepse sipas kritereve të tij, mediumet lokale nuk janë të denjta për t’iu adresuar opinionit publik, dhe dërgon mesazhe në nivel global që Kosova është e kërcënuar”, tha ajo në Kanal10.

Sipas Ahmetaj mesazhet e tilla nga kryeministri Kurti mund të ndikojnë negativisht tek investitorët./Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë