Gazeta10

Ahmeti: Maqedonia burim stabiliteti falë Ali Ahmetit, Kosova ende larg me dialogun

Gazetari i televizionit “Kanal10”, Arben Ahmeti ka reaguar mbi zhvillimet që po ndodhin  në Ohër të Maqedonisë së Veriut, atje po ku zhvillohet takimi Kurti-Vuçiq, duke thënë se vendi ynë shënon 25 vjet negociata m

Ahmeti: Maqedonia burim stabiliteti falë Ali Ahmetit, Kosova vazhdon edhe një çerek shekulli me dialog

Gazetari dhe drejtori i televizionit “Kanal10”, Arben Ahmeti ka reaguar mbi zhvillimet që po ndodhin  në Ohër të Maqedonisë së Veriut, atje po ku zhvillohet takimi Kurti-Vuçiq, duke thënë se vendi ynë shënon 25 vjet negociata me Serbine pa arritur në një marrëveshje perfundimtare, rapo

Ai ka deklaruar se Maqedonia ka hyrë në luftë dhe krize shumë me vonë se Kosova, sot ajo është burim stabiliteti dhe nikoqire e një takimi të radhës të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

“Ky sukses i Maqedonisë është më së shumti rezultat i lidershipit të Ali Ahmetit. Sa na përket neve, mundemi me vazhdu edhe një qerek shekulli dialog”, ka shkruar Ahmeti në rrjetin social Facebook.

Ai në fund ka pyetur se kujt po i konvenon kjo zgjatje speciale që tashmë është bërë banale?! /Gazeta10/

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë