Gazeta10

Aksident me vdekje në Gjirin e Lalzit, humb jetën 8-vjeçarja nga Sllovakia

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në segmentin rrugor Maminas-Gjiri i Lalzit. Policia raporton se viktimë ka mbetur një e mitur.

Në njoftimin zyrtar theksohet se e mitura, vetëm 8 vjeç, është nga Sllovakia. E ndjera, pas përplasjes, është dërguar në spital, por fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

“Rreth orës 20:00, në segmentin rrugor Maminas-Gjiri i Lalësit, një automjet me drejtues shtetasin G. Gj., 18 vjeç, ka përplasur një shtetase minorene S. S., 8 vjeçe, nga Sllovakia. Si pasojë e përplasjes 8 vjeçarja ka humbur jëtën në spital. Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme procedurale”, njofton policia.

Ende nuk dihen rrethanat e aksidentit.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë