Gazeta10

Amerikani Grenell kërkon lirimin e Thaçit nga Haga, evropianët ta ndërrojnë strategjinë e dialogut

Ish-emisari i posaçëm i dialogut Kosovë – Serbi nën administratën Trump, Richard Grenell, , ka reaguar sërish për zhvillimet në Kosovë. Përmes “Twitter”, ai ftoi evropianët që të ndryshojnë strategjinë e dialogut.

Sipas tij, ata nuk e po ndihmojnë zgjidhjen e krizave në Ballkan, kurse në pjesën e fundit fare të cicërimës ftoi evropianët që ta lirojnë menjëherë Hashim Thaçin.

“U bëj thirrje evropianëve që ta ndryshojnë strategjinë e dialogut Kosovë – Serbi. Ata nuk po ndihmojnë në zgjidhjen e krizave. Ata veç sa po e përkeqësojnë edhe më shumë me intervenime të çrregullta”, shkroi ndër të tjerash ai.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij