Gazeta10

Argjentinasi i parë në “Diego Maradona”, Napoli forcon sulmin

Giovanni Simeone është lojtari më i ri i Napolit.

Sulmuesi argjentinas vjen pas një sezoni fantastik te Hellas Verona, ekip me të cilin shënoi 17 gola në Serie A.

27-vjeçari ka kaluar në huazim te Napoli klub që do të ketë të drejtën e blerjes së kartonit të tij për 12 milionë euro të tjera.

Nëse ekipi i Spallettit e mbyll këtë sezon mes katër më të mirëve, Napolit do t’i kthehet detyrim blerja e lojtari argjentinas për 15 milionë euro.

Djali i Diego Simeones , trajnerit tw Atletico Madrid e ka zgjedhur fanellën me numër 18, ndërkohë që ka firmosur një kontratë 5-vjeçare, nga e cila do përfitojë 1.8 milionë euro.

Simeone do të jetë futbollisti i parë argjentinas që do të luajë në “Diego Armando Maradona”. Stadiumi i Napolit mori emrin e legjendës pas vdekjes së tij.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)