Gazeta10

Arjeta Fejza: Masat dhe presioni ndaj Kosovës i padrejtë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arjeta Fejza në emisionin “Raport” ka folur rreth masave dhe presionit që është duke ju bërë shtetit të Kosovës.

Sipas saj këto masa dhe ky presion ndaj Kosovës është i padrejtë, raporton Gazeta10.

“Ne e kemi thënë që edhe masat por edhe presioni ndaj Kosovës është i padrejtë, sepse roli i Kosovës në këtë proces ka qenë konstruktiv dhe Kosova ka qenë pala e cila vazhdimisht ka qenë e fokusuar tek vlerat të cilat vet Bashkimi Evropian i promovon, pra të drejtat e njeriut, liria e lëvizjes etj./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur