Gazeta10

“Arrestimi i Besnik Mujecit” – Shala e krahason me rastin Martin Berishaj dhe Rozeta Hajdarit

Aktivisti i PSD-së, Azdren Shala në Info 10 ka komentuar edhe arrestimin e ish asambleistit të VV-së, Besnik Mujeci duke e krahasuar me rastin e Martin Berishajt dhe Rozeta Hajdari.

Sipas tij, Vetëvendosja nuk ka mundur ti hedhë hi rastit të Besnik Mujecit prandaj edhe e kanë larguar nga VV-ja.

“Distancimi i Vetëvendosjes është një provë e tyre për të kamofluar fajin, nëse e bëjmë një krahasim të këtij rasti me afera të tjera korruptive, ne e shohim hipokrizin e lëvizjes Vetëvendosje, Besnikun e shkarkuan për një aryse të thjeshtë por të kishte pas hapsirë për interpretim qysh e kanë rastin e Nagipit, kta nuk ishin distancu as nga Mujeci dhe ishin mundu me ju hedhë sy njerëzve”, tha ai.

Sipas Shalës rasti i Besnik Mujecit nuk lenë hapsirë për interpretim dhe për këtë arsye ai është larguar nga Vetëvendosje./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej