Gazeta10

Ballkani siguron fazën e Play-Offit të Ligës së Konferencës

Ballkani ka mposhtur Klaksvikun dhe ka arriur që të sigurojë fazën e Play-Offit të Ligës së Konferencës, raporton Gazeta10.

Therandasit arritën që të kalonin në fazën tjetër vetëm pas ekzekutimit të penalltive.

Ndeshja e rregullt përfundoi me rezultat 2-1 në të mirë të vendasve, por në ekzekutimin e penalltive Ballkani u tregua më efikas.

Damir Luljanovic arriti që të pres dy penallti, ndërsa penalltinë vendimtare e konkretizoi në gol mesfushori, Lindon Emërllahu.

Kjo është hera e parë që një skuadër nga Kosova arrin në këtë fazë kualifikuese të Ligës së Konferencës.

Në fazën e Play-Offit, Ballkani do të përballet me Shkupin. /Gazeta10/

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)