Gazeta10

BBC: Rushdie ende në sallë të operacionit

Shkrimtari Salman Rushdie, është sulmuar 15 herë me thikë mëngjesin e sotëm në New York.

Sulmi ndaj tij ndodhi përgjatë një paraqitjeje në Institutin Chautauqua, transmeton Gazeta10. 

Sipas raprortimit të BBC-së, shkrimtari vazhdon të jetë në sallën e operacionit, duke mos u bërë e ditur më tej për gjendjen e tij shëndetësore. Teksa, Policia dhe FBI, pas arrestimit të të dyshuarit, janë duke i hetuar arsyet e sulmit./Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)