Gazeta10

Bërnabiq thotë se Serbia do vetëm respektimin e marrëveshjeve

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se Serbia dje në Bruksel ka treguar përkushtim ndaj paqes, raporton Gazeta10.

Bërnabiq ka thënë se vetëm paqja dhe stabiliteti mund të sjellin prosporitet në Ballkanin Perëndimor.

“Kryeministrja Ana Brnabiq deklaroi se vetëm paqja dhe stabiliteti mund të sjellin prosperitet në të gjithë Ballkanin dhe se dje, në një takim në Bruksel me përfaqësuesit e Prishtinës, Serbia tregoi se sa e përkushtuar është për ruajtjen e paqes në rajon”, shkruan Tanjug, transmeton Gazeta10

Më tej, Bërnabiq ka thënë se Serbia ndaj Kosovës dëshiron sundimin e ligjit si dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura.

“Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve pas prezantimit zyrtar të “Librit të Bardhë 2022” të Këshillit të Investitorëve të Huaj në Pallatin e Serbisë, Brnabiq theksoi se serbët me Kosovën dhe Metohinë duan vetëm sundimin e ligjit dhe respektimin dhe zbatimin e marrëveshjeve të arritura”. / Gazeta10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat