Gazeta10

Çfarë thotë Nenad Rashiq për dorëheqjen e Armend Mehajt?

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq, në emisionin Info 10 ka komentuar dorëheqjen e ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Sipas tij, dorëheqja e ministrit nuk beson të jetë për arsye të tjera vetëm për arsye familjare siç e tha edhe vetë ministri.

“Nuk besojë të ketë një arsye tjetër për dorëheqjen e zotit Mehaj, vetëm për atë që tha ai se është për aryse familjare, edhe pse shumica e politikanëve nga presioni i madh po e shohin si rrugë më të lehtë të dorëhiqen nga politika”, tha ai.

Rashiq shton se gratë luajnë rol në marrjen e vendimeve, pamvarësisht se a janë ministra apo përfaqësues të lartë ./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej