Gazeta10

Chelsea arrin marrëveshje për transferimin e përhershëm të Carney Chukwuemeka

Mesfushori i Aston Villas, Carney Chukwuemeka, do t’i bashkohet Chelseat pas gjashtë vitesh në Villa Park; 18-vjeçari kishte 12 muaj të mbetur në kontratën e tij dhe nuk kishte asnjë interes për të nënshkruar një vazhdim të saj.

“Chelsea ka arritur një marrëveshje me Aston Villa për transferimin e përhershëm të Carney Chukwuemeka për një tarifë prej 20 milionë funtesh”, shkruan SkySports, transmeton Gazeta10.

“18-vjeçarit i është dhënë leja për të udhëtuar në Londër për të diskutuar kushtet personale dhe për t’iu nënshtruar një ekzaminimi mjekësor”.

|Ai bëri 12 paraqitje në Premier League sezonin e kaluar, por startoi vetëm dy here”. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri