Gazeta10

Danimarka vazhdon mbështetjen për Kosovën, Osmani takon kryeministren Frederiksen

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e ka takuar kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen.

Osmani shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen e ofruar për Kosovën nga shteti danez, për integrimin euro-atlantik të vendit tonë, në veçanti për anëtarësimin në Këshillin e Evropës.

“Për kontributin e mbi 13 mijë ushtarëve danez për paqen dhe sigurinë në Kosovë që nga viti 1999”, tha Osmani.

E para e shtetit të Kosovës mori pjesë po ashtu edhe në Samitin e Kopenhagës për Demokraci.

Vjosa Osmani u takua edhe me mërgatën kosovare atje.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas