Gazeta10

Darka e Kurtit/ Limaj: Lojë e Kurtit, mirë që s’ra e gjithë opozita

Kreu i Nismës socialdemokrate, Fatmir Limaj, në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun ka komentuar edhe thirrjen nga kryeministri Kurti për tu takuar me partitë opozitare.

Ai ka thënë se thirrja e tij në darkë ka qenë lojë dhe mirë që nuk ka rënë e tërë opozita, raporton Gazeta10.

“Në fund më vie mirë që një pjesë e opozitës nuk ka rënë në lojën e Kurtit, Kosova është në vitin zgjedhor, presidentja nga shtatori mund ti fton partitë politike për të përcaktuar datën e zgjedhjeve, dhe jemi duke folur për një muaj e gjysmë dy prandaj ka qenë një lojë e tij”, tha ai në Kanal10.

Limaj shton se kjo mund të jetë edhe një lojë e përbashkët me interesa të përbashkëta./Gazeta10

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij