Gazeta10

Dedaj: Kurti bëri propagandë, gabim ndërhyrja në zgjedhjet e Maqedonisë

Në Maqedoninë e Veriut sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare dhe ato presidenciale.

Për rëndësinë e këtyre zgjedhjeve ka folur ish-ambasadori i Kosovës në këtë shtet, Gjergj Dedaj.

Sipas tij, këto zgjedhje janë një lloj referendumi përmes të cilit maqedonasit do të zgjedhjen rrugën të cilët do ta ndjek Maqedonia e Veriut.

Ish-ambasadori Dedaj në emisionin ‘Raporti Special’ në Kanal10 ka folur edhe për përfshirjen e Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut, duke e quajtur gabim një veprim të tillë.

Ai e ka quajtur propagandues Albin Kurtin.

“Kryeministri Kurti prej që ka ardhë i ka përmbysur premtimet e tij.  Asnjë premtim që e ka dhënë nuk e ka mbajtur, por e ka bërë të kundërtën”, ka thënë Dedaj. /Gazeta10/

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas