Gazeta10

Dështimi, i kujt? / Gërvalla: Nëse fitorja është e të gjithëve edhe dështimi duhet të jetë i tillë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla Schëarz në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun ka thënë se nëse Kosova do të fitojë dhe të jetë pjesë e Këshillit të Evropës ky do të jetë fitorja e të gjithëve.

Ajo gjithashtu ka thënë se edhe nëse ndodh e kundërta atëherë edhe dështimi do të jetë i tillë, raporton Gazeta10.

Gërvalla ka shtuar se deri në momentin e fundit do të ketë takime.

“Tani po të jetë fitore, atëherë do të jetë fitorja e të gjithëve, por nëse do të ketë dështim atëherë do të jetë dështimi i të gjithë ne, pra nuk mund ta ndajmë fitoren me njërin tjetrin ndërësa dështimi të jetë vetëm i diplomacisë”, tha ajo në Kanal10.

Ajo ka shtuar se nga kërkesa e Kosovës për antarësimin në KiE e deri tani që janë bërë një vit Kosova nuk është ndalur duke lobuar./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej