Gazeta10

Dokumentimi i krimeve të luftës, Matoshi përplaset me Dugollin: ‘Librat nuk dokumentojnë’

Një përplasje e rradhës ka ndodhur në studion e “Politikos” në mes të analistit, Halil Matoshi dhe deputetit të Vetëvendosjes, Enver Dugolli.

Deputeti i Vetëvendosjes, Enver Dugolli tha se i është kërkuar libri për burgun e Dubravës nga një regjisor dhe një skenariste pasi që këta të fundit kishin dëshirë ta bëjnë një film për burgun.

“Ma kërkuan librin dhe janë shumë entuziastë në këtë drejtim”, tha ai në Kanal10.

Derisa analisti Halil Matoshi nuk u pajtua më këtë deklaratë të tij.

“S’ka film për Dubravën, ska libër për Dubravën, ato të gjitha janë vetëm fletushka”, tha ai.

Më poshtë mund të ndiqni debatin./Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë