Gazeta10

“Dorëheqja e tre policëve të rinjë” – Çfarë thotë Azdren Shala?

Aktivisti i PSD-së, Azdren Shala në Info 10 ka komentuar dorëheqjen e tre policëve serb, raporton Gazeta10.

Sipas tij, edhe PSD-ja është e shqetësuar për dështimin e tentativave të Kosovës për me instalu në veri të vendit një klimë që garaton shoqëri multientike.

“Edhe PSD-ja është e shqetësuar qysh çdo tentativë e Kosovës për me instalu në veri një klimë që e garaton një shoqëri multietnike nuk po funksionon, institucionet në veri të vendit duhet me qenë gjithqysh multietnike, mirëpo këta tre policë serb që kanë dhënë dorëheqje mundet me qenë instrument i Beogradit, dhe janë larguar nga puna mbas shantazheve të bëra nga Serbia”, tha ai.

Shala shton se Qeveria e Kosovës duhej të kishte më shumë kujdes nga gjuha që e ka përdor kundër nacionalitetit serb./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej