Gazeta10

E vërteta e “Dadushit” e “Fatushit” të Afrim Muçiqit – Rrëfimi interesant i këngëtarit!

Këngëtari Afrim Muçiqi në emisionin “Gallatë” me Arben Ahmetin ka folur rreth karrierës së tij si këngëtar.

Sipas tij, kënga “Fatushi” i ka mbijetuar dhe do t’i mbijetojë kohës derisa të egzistojë njerëzimi, raporton Gazeta10.

“Muaji i parë ka qenë ‘Eli eli’ më pas ‘Dadushi’ më një tekst të Ilir Shaqirit, pra erdhi ideja kompozitorin e këngës, Afrim Macula dhe Enis Presheva, erdhi ‘Fatushi’ në bashkëpunim me grupin ‘Marigona’, për herë të parë në muzikën tonë kemi qenë ne në atë kohë që e kemi fillu një frymë të re moderne e cila ka pas kritika të shumta në atë kohë sepse ishte e vështirë që të binden njerëzit me atë llojë muzikë mirëpo përgjigjja përfundimtare ndaj kritikëve është përpunimi i këngës vitin e kaluar që ka bërë një ‘boom’ të jashtëzakonshëm dhe kjo këngë i ka mbijetu dhe do të mbijetojë sa të është njerëzimi gjallë sepse nuk ka familje që nuk e ka një fatush apo dadush”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?