Gazeta10

Edhe Australia mirëpriti Vitin e Ri 2023

Edhe Australia mirëpriti Vitin e Ri 2023.

Kryeqyteti australian, Sydney, ndriçoi qiellin me spektakël të fishekzjarreve që zgjati për më shumë se 10 minuta, raporton BBC, transmeton Gazeta10.

Organizatorët kanë përgaditur shfaqje spektakolare me mbi 35 mijë efekte tokësore dhe 100 mijë mjete piroteknike të lëshuara nga Ura Harbour, Shtëpia e Operas dhe kulmet përgjatë qytetit./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?