Gazeta10

Edi Rama publikon pamje nga ndërtimi i “Urës së Madhe” në rrugën Fier-Seman

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar pamje nga ndërtimi i “Urës së Madhe” në rrugën Fier-Seman, raporton Gazeta10.

Ai ka thënë se punimet në këtë pjesë po kanë avansim secilën ditë.

Rama ka thënë se kjo nyje është shumë me rëndësi meqë do të lehtësojë qarkullimin e qytetarëve drejtë plazheve të Semanit.

Këtu keni statusin e plotë:

“Punimet për ndërtimin e “Urës së Madhe”, pjesë e rrugës Fier-Seman, po përparojnë dita-ditës, një nyjë e rëndësishme e infrastrukturës së re që do të lehtësojë lëvizjen e qytetarëve drejt plazheve të bregdetit të Semanit, ku ka nisur jetësimi i një plani të ri zhvillimi”, ka shkruar Rama në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë