Gazeta10

Elbert Krasniqi shkon në Leposaviq dhe e takon Lulzim Hetimin, tregon çka biseduan

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi ka shkuar në Leposaviq për ta takuar kryetarin e kësaj komune, Lulzim Hetimin.

Hetimi tash e disa muaj mbetet brenda komunës për shkak se jashtë ka pasur protestues të dhunshëm serbë dhe është parë e diskutueshme nëse Hetimi mund të hyjë sërish në komunë.

”Këtë pasdite, takova Kryetarin e Komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemin. Gjatë këtij takimi diskutuam për angazhimin e tij në shërbim të qytetarëve dhe planet për zhvillimin ekonomik lokal përmes iniciativave konkrete”, ka shkruar Krasniqi.

Bashkësia ndërkombëtare po kërkon nga Qeveria e Kosovës që katër komunat veriore të shkojnë në zgjedhje të jashtëzakonshme. 

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri